Przemysław Borkowski, chociaż urodził się w Olsztynie, to właśnie w Dywitach spędził całe swoje dzieciństwo. Na studia przeniósł się do Warszawy, gdzie ukończył Uniwersytet Warszawski na wydziale Polonistyki.
Szerszej publiczności Przemysław Borkowski jest przede wszystkim znany jako inteligentny, zabawny i charakterystyczny aktor kabaretowy występujący na co dzień w „Kabarecie Moralnego Niepokoju”, gdzie jest również autorem tekstów skeczy i piosenek. Nie wszyscy wiedzą jednak, że od kilku lat spełnia się także literacko.

Jest felietonistą portalu onet.pl i miesięcznika „Kariera”, współpracował także z „Przekrojem” pisząc satyryczne wiersze na ostatnią stronę. Największym zaskoczeniem są jednak jego książki. Wbrew pozorom nie należą one do gatunku komediowego. Przemysław Borkowski pisze bardzo intrygujące historie kryminalne.

23 listopada o godzinie 18.00 w GOK Dywity odbyło się spotkanie autorskie poświęcone jego najnowszej książce „Zakładnik”. Autor opowiadał także o swoim dzieciństwie w Dywitach, o kabarecie Moralnego Niepokoju, ale przede wszystkim o swojej pisarskiej twórczości i najnowszym kryminale.
Po spotkaniu autorskim można było nabyć książkę w promocyjnej cenie i z osobistą dedykacją. Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie przeczytała fragmenty „Zakładnika”.
(MM)