2 marca odbył się wernisaż artystycznego tria. Młodzi zdolni: Magdalena Dudzik, Marta Derbin i Adam Wyżlica to artyści pochodzący z Olsztyna.
Marta Derbin jest studentką edukacji artystycznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Maluje. Jak mówi o sobie: jest zafascynowana różnorodnością barw, ciągle dostrzega nowe rozwiązania kolorystyczne, które stara się przelać na kawałek papieru lub płótno. Lubi pracować z modelem i jak podkreśla, właśnie na nim skupia swoją uwagę podczas tworzenia.

Jak Vinci
Adam Wyżlic, absolwent również Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest malarzem, grafikiem, rysownikiem. Zajmuje się także rzeźbą i fotografią. Można rzec – współczesny da Vinci. Najbardziej znana seria jego rysunków nosi tytuł „Ludziki”. Artysta ma na swoim koncie 11 wystaw indywidualnych i 30 zbiorowych.

Artystka od dziecka
Magdalena Dudzik jest artystką już od najmłodszych lat, bo swoje pierwsze prace wystawiała jako 9-latka. Do dziś bierze udział w wielu konkursach ogólnopolskich. Maluje (oleje, akryl, pastele). Jest autorką pejzaży, portretów i abstrakcji. I choć na co dzień pracuje w reklamie, w godzinach wolnych od pracy oddaje się sztuce (oprócz malowania fotografuje), jest także wieloletnim członkiem olsztyńskiego Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”.

(Fot. Pixabay / CC0)